Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V pátek 3. prosince navštívil naši třídu zástupce čertů. Někteří měli obavy, že nám odnesl paní učitelku. Ale byl to jen důmyslný převlek paní učitelky, který měl dětem vynahradit klasickou družinu Mikuláše, anděla a čerta.

Ačkoli je tradice nadílky vázána k 5. prosinci - na předvečer svátku sv. Mikuláše, ve školním prostředí proběhla jako obvykle s předstihem. Balíčky se sladkostmi a ovocem byly uloženy pod vánočním stromečkem. 

Děti v 5. A přivítaly 2 hořící svíce v adventních solných lampách, čertice a rozzářený vánoční stromeček.

Pobývala jsem s žáky v převleku čertice po celou první vyučovací hodinu. Motivovala jsem takto žáky k tématu slohové hodiny, což byla právě MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA. Přinesla jsem s sebou do hodiny SLOHU i tajný čertovský sáček. Ukrýval 2 předměty. Co se v něm skrývalo? Jednalo se o čertovský ocásek a strašidelnou čertovskou škrabošku. Na čertovskou tematiku jsme navázali i v hodině matematiky.

Zážitky, které jsme si z dnešního dne všichni odnesli, byly mnohem důležitější než sladká odměna. Jsem velice ráda, že jsme mohli být v tento den pospolu.

Mgr. Jarmila Loudová

 

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?