Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Legenda o svatém Martinovi v hodinách českého jazyka a výtvarné výchovy v 7. ročníku

 

V hodině českého jazyka měli žáci nejprve možnost seznámit se s legendami o životě svatého Martina a se způsobem oslavy svátku tohoto světce v minulosti i dnes. Téměř všichni znali martinskou husu a pranostiku o Martinovi a bílém koni. Tyto informace jsou známy všeobecně. Věděli byste však, že svatý Martin byl nejprve římským vojákem a podle legendy se rozdělil s žebrákem o svůj vojenský plášť?
Ve druhé části hodiny si děti mohly prověřit, zda četly povídání o svatém Martinovi opravdu pozorně. V krátkém shrnutí informací o tomto světci měly vyhledávat nesprávné údaje a uvést je na pravou míru. Většině z nich se podařilo chyby opravit a splnit i tento náročnější úkol.

 

V následujících hodinách výtvarné výchovy pak žáci tvořili ilustrace k příběhu svatého Martina – na černý nebo šedomodrý papír symbolizující podzimní brzké stmívání a pošmourné počasí kreslili kontrastní bílou pastelkou symboly spojené s martinskou legendou (například husu, koně, sníh…), někteří se pustili i do složitějšího výjevu.

 

Čtení s porozuměním v hodině češtiny se tak výborně propojilo s vizuálním vnímáním a výtvarným vyjadřováním žáků v hodině výtvarné výchovy.

 

Zita Parmová, uč. čj, a Leona Bubeníková, uč. vv

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?