Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Labyrint světa aneb výtvarka a čeština společně v 8. ročníku

V 8. ročníku se již delší dobu seznamujeme s barokním uměním a necháme se jím inspirovat k různým výtvarným projektům.

Prvním v řadě bylo literární dílo Jana Amose Komenského, a to konkrétně Labyrint světa a Ráj srdce, kniha o putování, hledání a nacházení. Je to vlastně dílo filozofické, a tak jsme se nejprve s žáky bavili o tom, co je podstatou hledání životního cíle a kde jsou ukryty největší lidské hodnoty (samozřejmě je to srdce:) ) a také o tom, jak hlavní postava knihy Všudybud tak dlouho hledal svůj cíl, až ten nejdůležitější objevil sám v sobě. Dlouhé bloudění po světě ho zavedlo do vlastního nitra.

Sám Komenský své dílo také zobrazil výtvarnou formou v podobě velkého města (světa) jako labyrintu. A právě tímto znázorněním jsme se inspirovali pro naši vlastní výtvarnou práci – Labyrint světa jako hra: do starých vyřazených map si žáci vyznačili zajímavá místa či body a těmito body vedli cestu labyrintem, který má jeden vstup a jeden cíl. A jen jednu správnou cestu. Labyrinty stylizovali do podoby stolní či počítačové hry s různými úkoly a nástrahami.

V hodině češtiny pak žáci paní učitelky Parmové pokračovali v tématu labyrintu slohovým úkolem, kdy buď tvořili reklamu na labyrint, popisovali cestu labyrintem nebo psali příběh odehrávající se v jejich labyrintu.

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?