Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Hodinu slohu jsme věnovali novému slohovému útvaru. Seznámili jsme se s pravidly pro psaní popisu pracovního postupu. Děti z příkladů pochopily, jak je důležité popisovat jednotlivé činnosti ve správném pořadí, vyjadřovat se výstižně a srozumitelně. Rozšířili jsme si slovní zásobu o dějová slovesa potřebná pro tvorbu kuchařského receptu.

Děti měly za úkol samostatně popsat, jak připraví podle dané osnovy jednoduchý pokrm. Návod doplnily pro názornost obrázky nebo fotografiemi.

Cílem bylo, aby děti dokázaly samy správně popsat činnosti při přípravě jednoduchého pokrmu. Většině žáků se to skutečně podařilo.

Mnoho dětí mě také překvapilo tím, co všechno v kuchyni zvládnou a podle návodu pokrm doma také připravily. Smažily se řízky, pekly se tousty, vafle, muffiny, … Některé děti se dokonce s námi o sladkou dobrotu podělily. Na jejich zákusku jsme si pochutnali při svačině.


 
Foto: Markéta Eibelová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?