Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V prvouce jsme si v tématu Člověk povídali také o stravování, zdravých a nezdravých potravinách, rozložení jídel během dne a zásadách stolování.

Nejdříve jsme jídlo rozdělili do skupin - a tak jsme stříhali, třídili a lepili - nápoje, pečivo a obilniny, ovoce a zelenina, maso a masné výrobky a luštěniny, mléčné výrobky, na závěr je to, co jíme jen střídmě (tuky, cukry, sůl). U toho jsme si také říkali, kolikrát denně jíme potraviny z uvedených skupin. Důležité je také vybírat potraviny ze všech skupin, aby tělu nic nescházelo. Inspirovali jsme se na internetu obrázkem Zdravý talíř a podobné jsme si ve skupinkách vytvořili.

Když už jsme věděli, jak potraviny třídit, které máme jíst častěji a které jsou pro nás zdravější, mohli jsme vytvářet svoje jídelníčky. Výběr není jednoduchý, snažili jsme se, aby nám to chutnalo, zároveň to bylo ze zdravějších potravin a abychom měli u každého jídla nějakou zeleninu či ovoce a také pití. 

Aby nám jídlo chutnalo, je vhodné si také pěkně prostřít a u jídla se správně chovat. Každý z nás si vyrobil vlastní prostírání, talíř a příbory a naučili jsme se vše připravit na stůl. A něco dobrého jsme si na talíře naložili - škoda, že to bylo jen jako.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?