Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Džungle před tabulí aneb více zeleně do škol!

Na začátku byly všetečné otázky mých nových šesťáků: Paní učitelko, a budeme někdy malovat na zeď? A nemohli bychom si nějak vymalovat naši třídu? … a moje vyhýbavé odpovědi: No, mohli, uvidíme, až vás víc poznám a zjistím, co dokážete… – Jo? A kdy to bude?...

Až nastal ten okamžik rozhodnutí, a taky zbyly barvy z malby na chodbách, které jsem dělala s deváťáky.

Protože v 6. C je to někdy pěkná divočina, navrhla jsem žákům motiv džungle. Inspiraci jsme našli u francouzského malíře Henriho Rousseaua a motivy z jeho obrazů si děti zkusily nejprve nakreslit tužkou na papír.

A pak to přišlo: den D neboli práce na stěny třídy. Podle obrázku každý zvětšil – opět tužkou -  svůj kousek džungle na zeď, takže 22 kousků vytvořilo jednu velkou skládačku!

A potom následovala dlouhá práce s barvami – několik pátků po sobě, vždy poslední dvě hodiny, kdy máme výtvarku. Nachystali jsme si třídu, uklidili lavice, připravili barvy – já míchala a koordinovala a děti se, zpočátku trochu nesměle, pustily do malby. Malovaly a malovaly a malovaly… původní návrh různě upravovaly a vymýšlely vlastní prvky, dokonce propašovaly do bujné vegetace i několik podivných obyvatel:)

Pravda, poslední fáze už byla únavná, nejhorší jsou vždycky dokončovací práce a čištění.

Ale stálo to za to – výsledek je dechberoucí!

Díky, děcka: Ájo, všecky tři Elišky, oba Honzové, Tobíku, Nikol, Natálko, Kačko, Gito, Simčo, Patriku, Viky, Nelo, obě Moniky, Evčo, Nicolasi, Oldo, Verčo, Tomáši a Hanko!

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?