Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Bludiště a labyrinty v nás a kolem nás

Co je bludiště? Co je labyrint?

Bludištěm se bloudí, labyrintem prochází. Labyrint nás vede do středu světa nebo i k vlastnímu nitru.

Cesta může být složitá a plná překážek a nebezpečí, ale na konci zkoušek čeká nás překvapení – odměna - světlo – poznání …

Téma labyrintu – tedy bloudění a hledání cesty - je prastaré, staré skoro jako lidstvo samo.

A nemusí se jednat vždy o cesty kolem nás, ale mohou to být i cesty vnitřní, cesty našich povah, myšlenek, poznání, cesty naší komunikace.

V hodinách výtvarné výchovy v 6. C jsme zkoumali tyto cesty téměř dva měsíce: výsledkem tohoto zkoumání stala se řada výtvarných prací – od otisku palce a jeho zvětšování (s barevnou charakteristikou povah, které se sice přímo v papilárních liniích neobjeví, ale které jsme do nich symbolicky promítli), přes cesty a problémy komunikace mezi sebou (schematicky znázorněné pomocí různých typů čar a obrazců) až po tvorbu vlastního labyrintu.

Velkou inspirací byla nám kniha Václava Cílka Labyrinty světa a v ní obsažené labyrinty různých výtvarníků a ilustrátorů, např. Galiny Miklínové, Matěje Formana, Pavla Čecha či Petra Síse.

Celou výtvarnou řadu prací žáků korunovala společná tvorba s malířem Josefem Bubeníkem v rámci projektového Dne s malířem, při které se žáci přiblížili až k samotnému nitru vlastní duše.

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?