Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Od začátku školního roku se tvorbou deváťáků ve výtvarné výchově prolíná téma lidské postavy a její interakce s prostředím.

Nejprve jsme se nechali inspirovat street artovým  dílem amerického výtvarníka Keithe Harringa a vytvořili jsme na chodbách školy figurální malby, které zároveň symbolizují vývoj školáka v průběhu vzdělávání ve škole – nejprve je malý a překonává velké překážky v podobě spousty nových znalostí a dovedností, na konci je velký a překážky se už zdají malé. Celá tato práce – od prvních náčrtků a nápadů přes tvorbu papírových maket až po malbu na stěny chodeb – zabrala téměř celé první pololetí.

Na závěr školního roku jsme se opět nechali inspirovat, tentokrát akční tvorbou rakouského umělce a choreografa Willyho Dörnera a jeho projektem Bodies in Urban Spaces – anonymizované lidské tělo se ocitá v městských prostorách a zákoutích a organicky doplňuje nehybnou hmotu budov, stává se součástí zeleně či překvapuje figurativní kompozicí na městských komunikacích.

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?