Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Od 1. 3. do 31. 5. se žáci mohli zapojit do naší školní soutěže Ukaž se! Jejím prostřednictvím registrovali své stávající weby nebo vytvářeli zcela nové webové stránky.

Zaměření obsahu webových stránek bylo libovolné. Pro získání co největšího počtu bodů museli autoři webů splnit několik daných kritérií. Nejlépe byly hodnoceny weby s vlastními textovými informacemi, fotografiemi či natočenými videi, naopak body ztrácely nedokončené webové projekty. I tak je potřeba vyzdvihnout všech 13 přihlášených webů, které si žáci tvořili ve svém volném čase.

Autorkou webových stránek, které získaly nejvíce bodů, je ze třídy 7. D Markéta Štossová. Její web o králíčcích získal 32 bodů. Na druhém místě se stejným počtem bodů (rozhodoval tedy čas registrace webu) skončil web o Americe, jehož autorkou je Natálie Macháčková ze třídy 7. C. Třetí místo s 31 body obsadil web o australském ovčákovi od Dariny Šulové ze 7. D.

Na čtvrtém místě se umístil web Zdeňka Provazníka ze 7. C, který se věnuje stolním hrám, páté místo obsadil web Davida Maře prezentující české lokomotivy.

Vzhledem k tomu, že se do soutěže zapojilo také 6 žáků z I. stupně, cenou a diplomem bylo ohodnoceno ještě i 6. místo Jany Jeklové z 5. A jako nejzajímavější web I. stupně, která zde popisuje svůj vztah ke koním.

Pokud jste nezískali některou z cen, můžete se do soutěže opět zapojit stejně tak jako ostatní v příštím školním roce. Vytvářet si vlastní webové stránky je určitě zajímavou možností, jak prezentovat své myšlenky a současně jste na správné cestě k rozvoji kritického myšlení.

Na závěr si dovolím poděkovat paní učitelce Málkové a panu učiteli Valovi za pomoc při hodnocení webů a zejména pak naším sponzorům společnosti Webnode a firmě Megatronic, které věnovaly ceny soutěžícím.

 

Mgr. O. Němec

Foto: Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?