Dne 5. června se žáci 2. ročníků vydali na výlet. Jejich kroky v letošním roce směřovaly na hrad Bítov. Prohlédli si zde všechny přístupné prostory. Vnitřními částmi hradního paláce je provázel průvodce. Nejvíce děti obdivovaly sbírku  49 vycpaných psů, ale i desítky dalších zvířat – medvědy, šelmy, ptactvo, atp.

Dostatečně se odpočívalo na nádvoří.  Děti zde naslouchaly hradním větrným korouhvím – tzv. Aiolovým harfám. Těchto osm korouhví jim navodilo kouzelnou hudební atmosféru. Tónina D-moll zněla lahodně jejich uším, byla pro všechny pohlazením na duši. Děti navštívily také pivovar se sladovnou, byt sládka a historickou hospodu. Odvážně se všichni žáci vydali i na prohlídku hladomorny, vězení a mučírny ve věži.

V hradní zahradě se relaxovalo. Malí školáci pozorovali ve voliérách papoušky, bažanty, křepelky, pávy.  Na rybníčku byly k vidění kachny a ve výběhu kozy kamerunské.

Z hradu se žáci přesunuli k nástupišti lodí. Plavili se na Poseidonu do Vranova nad Dyjí. Příjemnou vycházkou se vrátili zpět k autobusu.

Výlet se vydařil. Všichni prožili mnoho jedinečných zážitků.

Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová, Mgr. Veronika Válková a Lucie Handlová