Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Než jsme se vypravili na školní výlet do Moravského krasu, pořádně jsme prozkoumali pověsti z tohoto místa. Zjistili jsme, že stejná pověst může mít mnoho podob a přemýšleli jsme, proč to tak je. Pověsti o propasti Macocha a Kateřinské jeskyni jsme se také naučili vyprávět a namalovali jsme je.
Naučili jsme se hodně o jeskyních a o krápnících, takže jsme potom se zájmem sledovali, jak průvodkyně propojuje naše znalosti s ukázkami v jeskyni.

Mgr. Michaela Videmanová

Po návratu každý napsal své vyprávění o výletu a zde jsou některá z nich:

Výlet na Macochu

Jeli jsme na Macochu asi 1 hodinu a půl. A až jsme dojeli na místo, tak jsme jeli vláčkem k Punkevní jeskyni. Potom jsme šli na prohlídku Punkevní jeskyně, byla tam zima a byla tam i tma a jednou tam zhasli úplně a všichni se lekli. A v té punkevní jeskyni jsme jeli i na lodičkách a málem jsem narazila hlavou do zdi jeskyně. Viděli jsme spoustu hezkých krápníků. A za chvíli jsme byli venku. Jo, a v té jeskyni jsme viděli také propast Macochu. Když jsme vylezli, tak byla sváča a suvenýry, samozřejmě tam byly věci, které souvisely s Macochou, dokonce tam měli i krápníky, které se jmenují stalaktit, stalagmit, stalagnát. Tak kdo chtěl, tak nakoupil a potom jsme vyrazili na lanovku, která nás dovezla k Hornímu můstku, tak jsme se podívali dolů do Macochy. A tam byly i obchody, takže zase nákupy a tam bylo hodně plyšáků. A tak jsme nakoupili a lesní cestou jsme šli do Kateřinské jeskyně, šli jsme asi tři čtvrtě hodiny a to jsou asi 2 až 3 km. Cesta byla hodně kamenitá a jednomu kámošovi spadl plyšák do lesa, takže jsme se zdrželi, než ho vytáhli. Ale za chvíli už jsme byli v Kateřinské jeskyni a tam byly také suvenýry, ale paní učitelky řekly, že suvenýry až po prohlídce Kateřinské jeskyně. A dohadovali jsme se, jestli si sundáme bágly, ale nakonec ne. A viděli jsme kostru medvěda a Bambusový les a taky Čarodějnici a samozřejmě tam zase zhasli a já jsem neviděla ani svou vlastní ruku. Už je po prohlídce a zase suvenýry a konečně jedeme domů. Už jsme před školou, už jenom počkat až mi paní učitelka dá kartičku pojišťovny. Čau, jdu domů.                                   

Ela Čejková

Můj školní výlet

Sešli jsme se před školou. Nasedli jsme do autobusu a jeli jsme. Za jednu hodinu jsme tam byli. Jako první jsme chvilku posvačili a autovláčkem jsme jeli k Punkevní jeskyni. V punkevní jeskyni se mi moc líbilo, neboť tam byly stalaktity, stalagmity a hlavně stalagnáty. Byla tam například Sněžka nebo dvě sovy. Hned co jsme prošli jeskyní, jsme jeli lodičkou řekou Punkvou v jeskyni. V jedné části jsme zastavili a šli jsme do jedné části, kde jsme někteří zahlédli netopýra, který nám prolétl nad hlavou, a pak jsme jeli dál. Naše skupina dorazila jako první, a tak jsme toho využili. Asi tak dvacet minut jsme nakupovali suvenýry. Pak jsme lanovkou vyjeli nad propast Macocha, chvilku jsme se dívali do hlubiny propasti a zase jsme šli koupit další suvenýry. Potom jsme hrbolatým terénem došli až ke Kateřinské jeskyni. Tam byly také moc krásné krápníky, byli tam kosti medvěda jeskynního a pak jsme spokojeně odešli k autobusu a odjeli zpátky do Ivančic a všechno se mi moc líbilo.                                                           

Ondra Malík

Školní výlet

Jeli jsme se školou na Macochu. A nejvíc se mi líbila Punkevní jeskyně. Punkevní jeskyně je nejhezčí jeskyně v Moravském krasu, jen pro mě. Nejvíc se mi líbily dvě sovy vedle sebe. Nejhorší bylo, jak zhasli v díře, kterou rozbily dynamity. Líbilo se mi, jak jsme šli do Masarykova dómu. Tři krápníky jsou stalaktit, stalagmit a stalagnát. Nejvzácnější krápník, který roste rychleji, se jmenuje brčko neboli makarón. A dva krápníky v jeskyni stalaktit a stalagmit se nikdy nespojí.                         

Vojta Diviš

 

                                                                                                                                                                                                                                                   

Foto: Mgr. Michaela Videmanová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?