Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V pondělí 4. září 2023 proběhlo na hřišti naší školy slavnostní zahájení nového školního roku 2023/2024 pro 11 dětí z přípravné třídy, 54 žáků prvního ročníku a 53 žáků šestého ročníku.

Děti z přípravné třídy a prvňáčky doprovodili v jejich velký den žáci devátých ročníků.

Žáci 2. – 8. ročníku se se svými učiteli sešli přímo ve svých třídách.

Po zaznění české státní hymny následoval proslov paní ředitelky Mgr. Jany Dvořákové, kterou doplnil pan místostarosta Jaroslav Sojka a také paní ředitelka SVČ a radní Mgr. Jana Heřmanová.

 

Z proslovu paní ředitelky Mgr. Jany Dvořákové:

Vážený pane místostarosto, vážená paní radní, vážení rodiče, hosté, milé kolegyně a kolegové, milí žáci a děti, dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji přivítala zde ve škole na prahu nového školního roku 2023/2024.  Začátek každoročního vzdělávacího kolotoče je vždy slavnostním okamžikem a já se těším z toho, že se s Vámi všemi mohu opět po delší době vidět. Po dvou měsících, které většina z Vás naplnila odpočinkem, letními radostmi a dobrodružstvím, nám prázdniny končí a znovu nastává období naší společné zodpovědné práce.

Nejkrásnější chvílí je začátek školního roku samozřejmě pro ty, kteří do školy přicházejí poprvé - naši prvňáčci. Všechny je u nás srdečně vítám a doufám, že si tady co nejdříve zvyknou a najdou nové kamarády. Vítám i nově příchozí žáky do přípravné třídy a do 6. ročníku.

Kromě samotné výuky nás letos čeká rekonstrukce a vestavba nových odborných učeben, která započne na podzim a měla by být hotova v září 2024. Některé práce budou probíhat i za provozu, ale pevně věřím, že nás to nijak neovlivní a my se v září budeme těšit z nových učeben, kabinetů, rozvodů LAN a WIFI.

Na závěr nezbývá, než popřát všem žákům hodně úspěchů, rodičům dostatek trpělivosti a radosti z výsledků svých dětí a pedagogům mnoho pracovního elánu, tvůrčích nápadů a potěšení z práce. A nám všem, aby se nás celý školní rok držela dobrá nálada a hlavně pevné zdraví.

 

Mgr. Lenka Málková

Foto: Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?