V posledním květnovém týdnu, jsme vyrazili objevovat krásy Prahy. Viděli jsme světoznámé památky. Děkujeme našemu průvodci panu Tomáši Holému, díky němuž máme z Prahy spousty hezkých vzpomínek.

1. den - úterý

Brzy ráno jsme odjeli z vlakového nádraží v Ivančicích do Brna, kde na nás čekal vlak, kterým jsme se dopravili do hlavního města Prahy. Po příjezdu do Prahy, jsme se ubytovali a vyrazili směr náplavka, Karlův most a Národní muzeum.

2. den - středa

Druhý den jsme si prošli Pražský hrad, prohlédli si Katedrálu sv. Víta. Dále se vydali lanovkou na Petřín, zasmáli se v zrcadlovému labyrintu a večer jsme se hodili do gala a šli zhlédnout drama Bílá nemoc od Karla Čapka do divadla ABC.

3. den - čtvrtek

Předposlední den jsme započali prohlídkou Vyšehradského hřbitova a vyšehradského areálu. Na druhou hodinu odpolední jsme měli naplánovanou prohlídku národního památníku hrdinům Heydriachiády. Stihli jsme omrknout i další pěkná místa, tančící dům, Kampu, babies a Lennonovu zeď.

4. den - pátek

Ráno jsme si všichni zabalili naše kufry a odvezli je do úschovny na hlavním nádraží v Praze. Poté jsme navštívili muzeum Karlova mostu a následně nás čekala plavba lodí po Vltavě a Čertovce. Po plavbě jsme se vydali zpět domů.

Michaela Čechová, IX. C

Foto: Mgr. Lenka Málková, David Mařa