Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Kreativní barvení triček ve školní družině

Ve školní družině jsme se tentokrát pustili do jedinečného projektu barvení triček, který spojil vědu s uměním a dal dětem prostor projevit svou kreativitu.

Na začátku stála pečlivá příprava návrhů na papíře, kde každé dítě mohlo dát průchod svým nápadům a představám. 

S pomocí přístroje magic color kruhu se pak děti pustily do realizace svých návrhů. Roztočením kruhu vznikla fascinující hra barev, kdy odtředivá síla rozprostřela barvy po papíře a vytvořila tak základ pro jejich umělecká díla. Děti s napětím sledovaly, jak se jejich původní návrhy proměňují v dynamické obrazy.

Po roztočení kruhu přišla na řadu finální úprava obrázků. S špachtlí v ruce děti obrázky doladily, přidávaly detaily a vylepšovaly tak své výtvarné nápady. Každý obrázek se tak stal originálním uměleckým dílem.

Posledním krokem bylo přenesení papírového návrhu na tričko. Děti s nadšením odlepily papír a objevily pod ním krásný originální obrázek, který nyní zdobí jejich tričko. Tento moment plný očekávání a překvapení byl pro děti nezapomenutelným zážitkem.

Děkuji rodičům za pořízení triček a kladnou zpětnou vazbu:-)

vychovatelka Petra Fialová

Foto: Petra Fialová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?