Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace
Ve dnech 28. 2. až 4. 3. se žáci naší školy vypravili pod vedením paní učitelky Ivany Sugar na dlouhou cestu přes kanál La Manche do Velké Británie, zejména do Londýna, kde strávili 2 dny, a také do rodiště dramatika Williama Shakespeara - Stratfordu nad Avonou, a na středověký hrad Warwick upomínající na Viléma Dobyvatele. Pobyt byl ozvláštněn ubytováním v londýnských rodinách, kde si žáci mohli vyzkoušet, jak dobře se dokáží domluvit anglicky.

Místo dlouhého popisu cesty a jednotlivých míst podívejte se na fotografie a přečtěte si postřehy jednotlivých účastníků zájezdu.

(další fotografie budou následovat v samostatném příspěvku našeho dokumentaristy, Štěpána Hosnedla z 8. C - coming soon:) )

Postřehy účastníků zájezdu:

Líbilo se mi, že během zájezdu vznikla nová přátelství. Mrzí mě, že někteří byli v nepohodě.

Jsem ráda, že se k sobě všichni pěkně chovali a že si i přes některé cestovní útrapy udrželi dobrou náladu.

Líbilo se mi, že si většina užila pobyt v rodinách a dokázala se domluvit, že se vzájemně podporovali v náročnějších situacích. Mrzí mě pár nedorozumění, ale to asi k větším akcím patří. Užila jsem si kvetoucí narcisy, stromy, procházky, a chutnalo mi fish and chips.

Líbilo se mi, že jsme si mohli dát rozchod a koupit si různé věci a že když někomu bylo špatně nebo tak, tak mu všichni začali pomáhat, a že jsme spolupracovali.

Nejvíc se mi líbil London Eye, London Bridge, Oxford Street atd… Měla jsem nejlepší rodinu, měli fakt dobré jídlo. Nejvíc mě bavily rozchody a kupování suvenýrů. Jsem ráda, že jsem tady poznala nějaký kámošky.

Na tomto zájezdu se mi líbila atmosféra, jak se o sebe všichni navzájem starali, že jsme měli rozchod. Ráda jsem si prohlédla památky a něco se o nich dozvěděla. Začala jsem se bavit s novými lidmi, za což jsem též ráda. Naše náhradní mamča s taťkem byli též úžasní. Cítila jsem se bezpečně, když jsem viděla, jak se o nás starají paní učitelky, za což jim děkujeme.

Líbilo se mi, že jsme byli ubytovaní v rodinách a mohli s nimi komunikovat a ochutnat jejich jídlo. Také se mi líbil Big Ben, London Eye a Tower Bridge. Nejlepší ale bylo, že jsem si našla nové kamarády. Naopak se mi nelíbilo, že některé procházky byly náročné a bolely mě strašně nohy a byla jsem unavená.

Líbila se mi spousta památek, např. Tower Bridge, hrad Tower, Big Ben… Jsem strašně ráda, že jsme byly s holkama ubytovány v takové milé rodině. Mnoho nových věcí jsem se naučila a dozvěděla. Našla jsem si nové kamarády a jsem za to ráda, protože seznamování mi nejde.  A nejhorší je ta bolest celého těla.

Líbilo se mi ochutnávání spousty nového jídla. Chození po památkách. Nejlepší byl Big Ben. Že nám pan průvodce ke každé památce něco řekl. A že mám vzpomínky na špatné i dobré věci. A nejhorší bylo, že mě šíleně bolely záda a dostala jsem rýmu.

Londýn jsem si užila. Nejvíce se mi líbilo London Eye a rodné město Shakespeara. Bylo dobré, že jsme byli ubytovaní v místních rodinách a mohli využít konverzaci v angličtině. Program byl velmi nabitý a za tři dny jsme toho stihli opravdu hodně. Jediná věc, která mi vadila, byly maličkosti v rodině.

Líbilo se mi nejvíc London Eye a London Bridge. Bylo fajn, že jsme měli rozchod. Měla jsem moc hodnou rodinu a dobře vařili. Poznala jsem zde nové kamarády a jsem za to moc ráda.

Cesta byla dlouhá, ale stálo to za to. Nejvíc se mi líbil hrad Warwick a London Eye. Měli jsme úžasnou rodinu, a tak mě mrzí, že jsme tu nemohli zůstat déle. Jsem moc ráda, že jsem se sem mohla podívat.

V Anglii jsem si to užil (nejvíc London Eye). Paní, u které jsme bydleli, byla velmi milá a dobře vařila. Jenom kdybychom měli více zastávek na záchod, tak by to bylo lepší.

Dobrý, kromě pokusu o krádež v Londýně.

Anglii jsem si užil. Sice cesta byla dlouhá, ale vše vylepšilo to, co jsme viděli a zažili. Nejvíce se mi líbil Warwick Castle a Shakespearův rodný dům. Ale bylo také úžasné podívat se na památky vystihující Anglii. Až na jednu nepříjemnou situaci na Oxford Street vše hodnotím *****. Do Anglie bych se podíval znovu.

V Anglii se mi moc líbilo, až na dlouhou cestu autobusem, ve kterém bylo strašně teplo. Měli jsme úplně tu nejlepší rodinu, co jsme mohli dostat. Výlety byly úplně skvělý, nejvíce jsem si užila Warwick. Kdyby byla možnost jet i další rok, určitě bych jela.

Anglii jsem si velmi užila. Cesta do Anglie utíkala pomalu. Strašně mě to bavilo, nejvíc asi London Eye. Klidně bych jela znovu. Rodina byla v pohodě a byla milá. Není asi nic, co by se mi nelíbilo.

Jsem hrozně ráda, že jsem do Anglie jela, bylo to super a hrozně jsem si to užila. Líbilo se mi tak nějak vše, akorát mě mrzí, že to bylo tak krátký, byla bych tu dýl.

Jsem ráda za tento výlet. Mám hodně nových zážitků. Byla sranda. Uteklo to rychle, ale památky byly hezký. Jééééé.

V Anglii jsem si to užil, jsem rád, že jsem sem jel. Památky byly hezké a zajímavé, škoda, že jsme nezůstali dýl, ale jinak super výlet.

Anglie byla nádherná. Nejvíce se mi líbil Buckinghamský palác, jelikož se velmi zajímám o královskou rodinu. Dále se mi líbil Big Ben, London Eye, Tower Bridge… Stratford se mi také velmi líbil, také proto, že se zde narodil William Shakespeare.

Tento zájezd se opravdu povedl. Nejvíc bych chtěla poděkovat paním učitelkám, které to měly opravdu náročné. Líbila se mi všechna místa, která jsme navštívili. Do Londýna bych se určitě chtěla ještě podívat. U rodiny to bylo též záživné.

Výlet do Anglie jsme si obě moc užily. Cesta byla náročná, ale stálo to za to. Líbily se nám památky jako Tower Bridge, London Eye, ale ze všeho nejvíc Warwick Castle. Mrzelo nás ale, že jsme na jeho prohlídku měli jen hodinu. Myslím si, že ubytování v rodinách byl skvělý nápad. Naše náhradní matka Abby k nám byla velmi milá a rozuměla nám i s naší ne ideální angličtinou. Celkově to byl skvělý výlet plný zážitků a nových zkušeností.

Naprosto úžasně nejlepší zážitek roku 2023.

Londýn je krásné město, ve kterém je mnoho zážitků, ale i netradičních věcí. Prostě a jednoduše – nádhera.

Výlet do Anglie by se dal popsat takto: okouzlující, nové, ale i dost náročné.

Londýn jsem si užil, nejvíce se mi líbil Tower Bridge a London Eye, našel jsem si i nové kamarády, pobyt v rodině byl v pohodě, ale pokoj byl malý.

Jsem ráda, že jsem vůbec dostala možnost do Anglie jet. Chtěla bych všem, co na tomto zájezdu mají nějaký podíl, neskutečně moc poděkovat. Cesta tam byla náročná, stejně tak jako všechny dny zájezdu, poslední den jsem při chůzi zavírala oči, každopádně i přes minimum spánku, bolavé nohy a záda jsme to všichni zvládli. Nejvíc se mi líbil London Eye a Tower Bridge, nejmíň rodina. Adrenalin poslední den taky nechyběl.

Bylo to hezké! Nikdy bych nevěřila, že se podívám do Londýna. Ale už vážně nikdy nechci jet v Londýně metrem. Taky jsem ráda, že jsem si trochu potrénovala aj. Nejvíc se mi líbil první den, jak jsme viděli Big Ben. A nejmíň rodina a cesta. Takže děkuji paním učitelkám, že zorganizovaly tenhle zájezd.

Foto: Leona Bubeníková, Štěpán Hosnedl

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?