Ve středu 7. 6. 2023 jsme jeli na náš první  společný  školní výlet. Místo výletu byl DinoPark a ZOO PARK ve Vyškově.

Po příjezdu do Vyškova jsme nasedli do Dino Expresu, který nás vzal do druhohor, kde jsme obdivovali vyhynulé druhohorní obry. Také jsme navštívili 4D kino s filmem o dinosaurech. Následovala prohlídka areálu, občerstvení a nákup suvenýrů. Potom nás vláček odvezl zpět do ZOO zaměřeného na domácí domestikovaná zvířata. Během prohlídky jsme některá mohli krmit. Prohlídku jsme zakončili na vesnickém statku, kde jsme mohli vidět, jak dříve lidé žili a pracovali. Některé exponáty patřily k environmentální výchově – propojení lidí a přírody.

Po celou dobu výletu bylo skvělé počasí, i když mělo tento den pršet. Pršet začalo až dvě hodiny po příjezdu, takže všechno klaplo. Moc bych chtěla poděkovat rodičům, kteří s námi jeli a pomáhali nám s dětmi. Všichni jsme si výlet užili a už se těšíme na příští rok.

Foto: Mgr. Veronika Válková