Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V úterý 8. 11. jsme měli možnost zažít skvělý výukový program přímo u nás ve škole. Přijel k nám sklář Michal Zahradník, se kterým jsme strávili dvě pohodové hodiny plné příběhů o skle a ukázek, jak se sklem pracuje. I když se informace týkaly historie, výroby a využití skla a mohly se zdát pro druháky těžké, pan sklář je dokázal podat velmi poutavým způsobem a druháčci ani nedutali. Jen občas se ozvalo udivené júúú, óóó, když pod rukami skláře nad kahanem probíhala „kouzla“.
Viděli jsme, jak se dá sklo tavit, krájet, kroutit, spojovat a řezat plamenem, pan sklář vytvořil skleněnou pružnou spirálu, skleněné vlákno a skleněný papír, který se rozpadal pod rukama. S něčím podobným se člověk běžně nesetká.
Pro naši třídu na přání žáků vytvořil třídní zvířátko – děti se domluvily, že si přejí želvičku.
V druhé hodině si každý žák zkusil vyfouknout malou skleněnou baňku, která po odříznutí z tyče může sloužit jako píšťalka a po naplnění vodou také jako lupa.
Pan sklář to s dětmi opravdu umí, s humorem a laskavostí nás provedl kouzlem sklářského řemesla a my mu za to moc děkujeme.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?