Dne 12. ledna navštívili 1. ročníky budoucí školáci z mateřské školky. Připravili jsme pro ně malé dárečky se sladkostí - lízátkem, dostali také perníčky.  Jeden z našich spolužáků nás totiž překvapil tím, že je doma s maminkou pro předškolní děti napekl.

Návštěvě ze školky jsme se věnovali v průběhu celé vyučovací hodiny.

Školáci menším kamarádům krátce předvedli, co už se naučili -  četli, psali, zpívali a počítali. Vše bylo motivováno tématem zimy. V úvodu hodiny jsme se vzájemně formou hry představili.

Naši mladší kamarádi se posadili i do lavic. Mohli si vyzkoušet pracovat jako školáci. Prvňáčci byli jejich asistenty. S sebou si budoucí prvňáčci odnášeli pamětní knížečku s aktivitami z hodiny. Zahráli jsme si také některé jednoduché edukační hry.

Děti nám tu nechaly trvalý otisk. Obkreslili jsme jejich ručky a v následující vyučovací hodině jsme si je vystřihli.

V závěru hodiny jsme si navzájem předali malé dárečky, protože i předškoláčci pro nás měli sladkou drobnost s kytičkou .

Přejeme budoucím školákům, aby se jim ve škole v příštích letech líbilo.

Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová