Jako každý rok chodí předškoláci do prvních tříd na návštěvu. Letos to proběhlo 12. 1. 2023.

Společně jsme se s prvňáčky na návštěvu připravili. Vyrobili jsme dětem dárečky, pomůcku do hodiny a secvičili si, jak bude hodina probíhat. Není jednoduché mít ve třídě najednou asi čtyřicet dětí.

Děti přišly v deset hodin. Nejdříve se všichni přivítali, představili se jménem. Prvňáčci jim předvedli, jaká umí písmenka, básničky k nim a ukázali, jak už umí číst. Předškoláčci četli také, ale jenom obrázky. Další dovedností byla příprava na psaní – říkadlo Zajíc. Po vzoru prvňáčků si uvolňovací cviky vyzkoušeli i předškoláčci. Dále následoval pracovní list s labyrintem, kde zajíc hledá mrkvičku. Potom jsme se trošku protáhli a napodobili zajíčkovy kamarády. S obrázky těchto zvířátek si děti vyzkoušely pojmy uprostřed, vlevo, vpravo, dole a nahoře. Nakonec si děti vyzkoušely geometrické tvary, které lepily do stejně tvarovaných mrkviček pro zajíčka. Před odchodem si děti vyměnily připravené dárečky. My jsme jak jinak připravili zajíčky.

Byla to velmi milá návštěva, děti si ti moc užily. Moc bych také chtěla poděkovat prvňáčkům za perfektní spolupráci. Děkuji.

Foto: Mgr. Veronika Válková