Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve středu 21. září se žáci 1. A vydali na vycházku do okolí školy. Jako chodci ve skupině jsme si hlídali správný pohyb po chodníku, trénovali jsme pravidla slušného chování – pozdravy.

Všechny děti pozorně sledovaly dopravní značky, přírodniny. Poznávaly podzimní plodiny na soukromých zahradách, volně rostoucí byliny a dřeviny kolem naší cesty. Všichni jsme naslouchali  zvukům přírody, bohužel i hluku rušné křižovatky, u které naše škola stojí. Jmenovali jsme názvy všech ulic, kterými jsme procházeli. Neopomněli jsme vnímat rozmístění kontejnerů na tříděný odpad, řekli jsme si jejich užití.

Během cesty jsme také míjeli venkovní voliéry s papoušky, chvíli jsme je pozorovali. Nasbírali jsme si některé spadlé listy stromů a plody s sebou do třídy, kde jsme si jejich názvy znovu připomněli.

Zopakovali jsme si pravidla bezpečného přecházení silnice. Opakovaně jsme si nacvičili přecházení přes přechod. Během vycházky jsme propojili všechny naše dosavadní vědomosti a zkušenosti.

Mnozí si při cestě do školy doposud nevšimli, že přímo u školy zůstala zachovaná barokní socha sv. Jana Nepomuckého, která je důkazem toho, že má naše město dlouholetou historickou tradici.

Víte, že je Jan Nepomucký celosvětově nejznámějším českým světcem, patronem mostů, rybářů, mlynářů a všech dalších řemesel, která mají co do činění s vodou? Legenda říká, že král Václav IV. dal Jana mučit a utopit v řece, když nechtěl prozradit královnino zpovědní tajemství.

Místní sochu postavil třebíčský sochař Štěpán Pagan. Vyfotili jsme se u ní.

Využili jsme maximálně pobyt na čerstvém vzduchu. Ačkoli byla naše cesta krátká, přesto jsme viděli mnoho zajímavostí a naučili jsme se řadu nových věcí.  Všichni žáci byli velmi aktivní a pozorní. Vyplatilo se nám, že jsme své okolí po celou dobu bedlivě vnímali.

                                                                                                                                                   Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?