Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve středu 8. listopadu jeli žáci 1. A  a  1. B do Brna. Navštívili jsme zde Hvězdárnu a planetárium Brno. Program s názvem Se zvířátky do vesmíru nám byl promítán v sálu digitária.

Možnosti tohoto sálu nás zcela pohltily obrazem i zvukem. Nejprve jsme zhlédli velký ohňostroj na noční hvězdné obloze. I když byl pouze promítán, působil zcela reálně. Před představením nechyběla také prohlídka hvězdné oblohy – několika  jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí, ukázka planet.

V rámci pohádkového příběhu jsme viděli unikátní kombinaci loutek a virtuálního světa raketové základny. Hlavními postavami byli ježek, zajíc, krtek, sova a velmi chytrý myšák. Velmi rychle jsme se ze Země dostali přímo ve vesmíru. Představení bylo kromě poučení také plné humoru.

Každý si zde přišel na své. Někteří si nakoupili drobné upomínkové suvenýry. Mnozí se jistě do prostor planetária v budoucnu vrátí, moc se nám zde líbilo. Na společné zážitky budeme ještě dlouho vzpomínat.

Udělejte si v sychravém počasí výlet do Brna, určitě nebudete litovat!

                                                                                              Mgr. Jarmila Loudová

 

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?