Období masopustu jsme letos se školní družinou oslavili velkolepým maškarním karnevalem. Přípravy probíhaly více jak týden. Žáci si vyráběli nejrůznější škrabošky, masky, šašky, kterými pak vyzdobili školní chodbu a tělocvičnu.

3. 3. 2023 se tělocvična zaplnila nejrůznějšími maskami a pohádkovými bytostmi. V průvodu se představily princezny, zvířátka, hrdinové, pokémoni a další postavičky. Po úvodní módní přehlídce měli žáci možnost ukázat nějaký taneček, zarecitovat báseň či zazpívat píseň. Nešlo vyhlásit nejhezčí masku (všechny byly krásné a nápadité), proto byly oceněny všechny kostýmy drobnou sladkostí a omalovánkou. Ten, kdo byl odvážný a něco předvedl, byl odměněn družinovou mincí.

Pro děti jsme měly nachystaných celkem 6 stanovišť, na kterých plnily různé úkoly, jak sportovního charakteru, tak i úkoly k přemýšlení. Za každou splněnou disciplínu byly odměněny družinovou mincí v určité finanční hodnotě, za kterou si pak mohly vybrat (koupit) něco v tombole. Touto formou jsme je vedli tak trochu i k finanční gramotnosti...

Za dary do tomboly bych chtěla poděkovat především rodičům žáků a některým místním ivančickým organizacím.

Všichni jsme si to užili s úsměvem na tváři.

Kolektiv vychovatelek, asistentek a učitelek.

Foto: Petra Fialová