Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V pátek 5. 5. uspořádali žáci 9. ročníku pro své prvostupňové spolužáky projektový den věnovaný svátku naší planety – Dni Země. Ten se každoročně slaví 22. dubna, letos jsme ale kvůli nepřízni počasí museli akci o kousek odložit.

Letošní ročník byl věnován zejména ochraně vodních zdrojů, vodních živočichů a globálním problémům. Žáci jednotlivých tříd se rozdělili vždy do pěti družstev a soutěžili na deseti stanovištích, na kterých plnili různé úkoly s ekologickou tématikou. Zachraňovali např. želví vejce, velryby vyvržené na mělčinu nebo mořské živočichy při ropné havárii. Hledali ohrožená zvířata z Červené knihy ohrožených druhů a pomáhali s jejich umělým odchovem. Jinde zase luštili přístupový kód k otevření tajné schránky s látkou, která by zachránila korálové útesy od vyhynutí.

Počasí nám skvěle vyšlo a všichni si soutěžní dopoledne moc užili. Velké poděkování patří žákům třídy IX. C, kteří zajistili hladký průběh celé akce.

                                                                                                                                     Mgr. Milana Kafková

Foto: třídní učitelky

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?