Dnešní den byl pro žáky 1. B velmi slavnostní. Všichni jsme se vydali na hrad Slabikářov pro slabikář. Získat ho ale vyžadovalo hodně dovedností a umu.Nejdříve jsme prošli krásnou cestou skoro až k bráně hradu a celou cestu jsme si četli písmenka a slabiky. Následovalo společné hledání barevných lístků podle skupinky, kterou si děti vylosovaly, čtení slov a vět a kreslení obrázků podle obsahu. Nejtěžší část cesty byla hned před bránou. Děti musely projít bažinou a spojit psací a tiskací podobu písma, dále nakrmit rybu správnými slabikami a nakonec hodit míč do klobouku, kde byly klíče od hradu. Každý získal jeden a odemknul hradní bránu. Nakonec si každý vyměnil klíč za slabikář, záložku a další sešit na čtení. Všichni měli velikou radost, že vysněný slabikář získali.

Foto: Mgr. Veronika Válková