Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Workshop se sklářem

První listopadový den navštívil naši školu sklář, pan Michal Zahradník z Prahy, aby představil své rodinné řemeslo žákům třídy 6. C a tříd 4. A a B.

V každé třídě nejprve poutavým způsobem vyprávěl o historii výroby skla, o jeho využití a také o jeho přirozeném výskytu v přírodě. Děti tak byly nenásilnou formou vtaženy hned do několika oborů zároveň – dějepisu, fyziky i chemie.

V průběhu vyprávění současně dětem předváděl, jak se sklo při zahřívání chová: přímo před jejich očima vytahoval z trubičky skleněné nitě, vytvořil tenký skleněný „papír“, foukal ze skla různé tvary, vyfouknuté tvary řezal plamenem a na přání vyfoukal a vymodeloval ze skla třídního maskota.

Nakonec si každý žák mohl sám vyzkoušet tvarování skla foukáním a z tenké trubičky si vytvořit malou kouli, ze které se odříznutím stala píšťalka. To bylo najednou tónů ze všech stran!

Setkání se sklářem bylo v každém směru inspirativní – třeba z některého žáka vyroste v budoucnu šikovný následovník…Kdo ví.

 

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?