Ve čtvrtek 12. 5. 2022 jsme v naší třídě prožili projekt Veselé zoubky, který pro prvňáčky připravila dm drogerie markt s.r.o.
Jeho cílem je pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti prevence zubního kazu a správné péče o chrup dětí. Zubní kaz i dnes stále patří k celosvětově nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Právě ve věku od 6 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života.

Nejdříve jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o zubech a péči o ně v programu na interaktivní tabuli, plnili jsme křížovky, doplňovačky, hádanky.
Každý žák potom ve spolupráci s ostatními vyplnil svoje pracovní listy.
Ve třídě jsme měli našeho kamaráda kostlivce Alfréda a děti mu ve dvojicích čistily zoubky. Připomněli jsme si tak zásady správného čištění a také upozornili na časté chyby.
Společnými silami jsme zvládli kvíz, kde jsme prokázali, co vše jsme se naučili.
Za odměnu jsme si pustili výukové DVD se zábavně-vzdělávacím filmem „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“.

Děti se dozvěděly o zubech a péči o ně mnoho nového a zajímavého a už se těšily, jak si doma vyzkouší dárek od drogerie dm při čištění zoubků. Každý žák dostal taštičku s kartáčkem, zubní pastou, žvýkačkami bez cukru, přesýpacími hodinami a samolepkou se správným postupem čištění zoubků.