Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 jsme v naší třídě prožili projekt Veselé zoubky, který pro prvňáčky připravila dm drogerie markt s.r.o. 
Jeho cílem je pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti prevence zubního kazu a správné péče o chrup dětí. Zubní kaz i dnes stále patří k celosvětově nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Právě ve věku od 6 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života.

Nejdříve jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o zubech a péči o ně v programu na interaktivní tabuli, plnili jsme křížovky, doplňovačky, hádanky.
Každý žák potom ve spolupráci s ostatními vyplnil svoje pracovní listy.
Ve třídě jsme měli našeho kamaráda kostlivce Alfréda a děti mu ve dvojicích čistily zoubky. Připomněli jsme si tak zásady správného čištění a také upozornili na časté chyby.
Společnými silami jsme zvládli kvíz, kde jsme prokázali, co vše jsme se naučili.
Za odměnu jsme si pustili výukové DVD se zábavně-vzdělávacím filmem „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. 

Děti se dozvěděly o zubech a péči o ně mnoho nového a zajímavého a už se těšily, jak si doma vyzkouší dárek od drogerie dm při čištění zoubků. Každý žák dostal taštičku s kartáčkem, zubní pastou, žvýkačkami bez cukru, přesýpacími hodinami a samolepkou se správným postupem čištění zoubků.

 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?