11. května se třída VII. C vydala na dlouho plánovanou exkurzi v rámci hodin dějepisu a občanské výchovy.

O půl osmé jsme se všichni sešli před školou a vyrazili objednaným autobusem směr Znojmo.

A co jsme viděli?

Jako první kapli s ochozem, ze kterého byl nádherný výhled na velkou část města a protože nám počasí přálo, tak se také fotky velmi vydařily. V Jihomoravském muzeu jsme si prošli expozice - Černé řemeslo, Neživá příroda Znojemska, Zbraně Orientu, Pravěcí zemědělci a dále Technickou hernu na cestách aneb fyzika hrou, která byla velmi poučná a také zábavná. Poté naše cesta vedla k Rotundě. Na jedenáctou hodinu byla objednaná prohlídka znojemského podzemí. Paní průvodkyně nám poutavě vyprávěla historii a zajímavosti podzemí a v příjemných 12 stupních jsme strávili asi hodinu. Následovala občerstvovací přestávka, zmrzlina a návrat domů :)

Mgr. Lenka Málková

Foto: Mgr. Lenka Málková, David Mařa