Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve školním roce 2021/2022 končí povinnou školní docházku na naší škole celkem 69 žáků, z toho 68 žáků 9. ročníku (29 chlapců a 39 dívek), z nižšího ročníku letos vycházela jedna žákyně.

Stejně jako v uplynulých letech si žáci mohli podat v prvním kole přijímacího řízení 2 přihlášky. Této možnosti využili kromě jednoho všichni žáci. Celkem sedm žáků se hlásilo na školu s talentovou zkouškou, další dvě žákyně si podaly  přihlášku na gymnázium se sportovní přípravou, kde se také konají talentové zkoušky. Přihlášku všichni podali do konce listopadu 2021 a během ledna a února 2022 vykonali talentovou zkoušku. Ke studiu byli přijati čtyři žáci a obě žákyně na gymnázium se sportovní přípravou. Ostatní posílali přihlášky během měsíce února, protože termín odevzdání byl 1. března.

Letos se konaly po dvou nestandartních letech jednotné přijímací zkoušky ve dvou termínech v dubnu. V prvním kole byla přijata většina žáků, několik žáků podávalo přihlášky do druhého kola přijímacího řízení. Část z nich ale byla přijata na základě odvolání ještě v rámci prvního kola.

Na střední školy zakončené maturitou bylo přijato z 9. ročníku celkem 55 žáků, na obory nematuritní celkem 13 žáků. Žákyně vycházející z nižšího ročníku si podala přihlášku na další vzdělávání do učebního oboru.

Také letos si podávali žáci pátých tříd přihlášky na osmileté gymnázium. Bylo jich celkem 7 (6 chlapců a 1 dívka). Také oni si mohli podat 2 přihlášky. Ke studiu bylo přijati 4 žáci (4 chlapci). Na GJB v Ivančicích do primy tedy odchází 4 žáci.

O studium na šestiletém gymnáziu projevili letos zájem dva žáci, přijati byli oba, ale na gymnázium nastupuje pouze jedna žákyně.

V tabulkách najdete obory, na které byli žáci přijati.

RNDr. Hana Kabelková, výchovná poradkyně

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?