• 2010
    Žáci naší školy zaznamenali v tomto roce na celorepublikové úrovni hned několik velkých úspěchů:
    - v soutěži Najdi, co neznáš obdržel tým žáků 6. B za krásné 4. místo z celkového počtu 2802 skupin hodnotné ceny,
    - mezi 8 nejlepších základních škol v republice se probojovalo skvělými výkony družstvo starších žáků v atletické soutěži „Pohár rozhlasu“.
    Naš škola slavila kulaté narozeniny, a také proto bylo obnoveno vystoupení žáků 1. stupně pro širokou veřejnost vánoční akademií.
    Od 1. 9. 2010 zahájena výuka podle ŠVP v 4. a 9. ročníku.

Příprava na zapojení se do projektu EU Peníze školám.

• 2012
    Zapojení se do projektu EU Peníze školám. Pomocí šablon klíčových aktivit byl připraven projekt s názvem „Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základní škole“, na jehož základě škola obdržela finanční dotaci (nákup školních pomůcek nejen z oblasti informační technologie).
    Vymalování celé školy.

Školní zahrada ZŠ TGM Ivančice 2012

Školní zahrada a hřiště

• 2013
    Práce na šablonách klíčových aktivit prostřednictvím digitálních učebních materiálů a jejich zapojení do výuky.
    V anketě VAŠE VOLBA SKUPINY ČEZ jsme získali 3. místo, za které získalo město finance na zbudování osvětleného přechodu před hlavním vchodem školy.

• 2014
    Slavnostní předání osvětleného přechodu od Nadace ČEZ městu Ivančice proběhlo v pátek 5. 9. 2014 za účasti hejtmana Jihomoravského kraje, zástupců Nadace ČEZ, dopravní policie, BESIP, ředitele ZŠ TGM Ivančice a vedení města Ivančice.
    Kompletní rekonstrukce šaten.

Ukončení projektu EU Peníze školám.
    V polovině června 2015 začaly rekonstrukční práce na budově školy ZŠ T. G. Masaryka. Celkové náklady na akci činily 7 530 047 Kč, z toho příspěvek z fondu EU činil 85 %, podíl města byl 10 % a příspěvek SFŽP ČR 5 %.

Rekonstrukce ZŠ TGM Ivančice 2015

Vyklízení učeben a tříd v jednotlivých patrech, výměna starých dřevěných dvoukřídlých oken za vícekomorová plastová okna

Rekonstrukce ZŠ TGM Ivančice 2015

Odstranění staré omítky v přízemních prostorách školy