• 1952
    Rozhodnutím rady ONV v Rosicích dne 20. srpna 1952 byly dosavadní I. a II. střední škola sloučeny v jednu střední školu.

• 1953
    Od 1. ledna se přestěhovala do budovy školy Národní škola chlapecká – byly jí přiděleny 3 místnosti. Výnosem ministerstva školství byla od 1. září ustavena jedenáctiletá střední škola. Sloučeny byly 4 školy – chlapecká národní, dívčí národní, střední škola a gymnázium.

• 1954
    Obnovení patronátní smlouvy se závodem Drukov. Vznik úsekového metodického sdružení z učitelů okolních škol. Zaměstnanci školy utvořili spolu s patronátním závodem Drukov a se zaměstnanci Trháren smíšený pěvecký kroužek.

• 1955
    Žáci školy se zúčastnili I. celostátní spartakiády v Praze.

• 1956
    Na škole zřízena při 9. – 11. roč. jedna třída večerní školy pro pracující. Uzavření patronátní smlouvy s n. p. Trhárny.

• 1957
    Pro úbytek žáků večerní škola organizačně změněna na dálkové studium. V měsíci říjnu ustaven pěvecký soubor „Mládí“ z žáků 9., 10., 11. tříd (35 dívek a 11 chlapců). V listopadu propukla na škole epidemie asijské chřipky, jíž onemocnělo 730 žáků a 10 učitelů.

• 1958
    Zřízena l třída pro mládež vyžadující zvláštní péči. Škola zapůjčuje místnosti pro I. ročník večerní průmyslové školy (32 studujících).

• 1959
    Rozhodnutím ONV v Rosicích a MNV v Ivančicích byla pro velký stav tříd i žactva dosavadní jedenáctiletá střední škola rozdělena na osmiletou a jedenáctiletou střední školu. OSŠ (18 tříd) umístěna v budově na nám. Komenského, JSŠ (22 tříd) v budově Na Brněnce. Na škole utvořena jedna 9. třída, ve které je vyučováno podle přechodných učeb. osnov. Přechází se po etapách na devítiletou školní docházku. Uzavřeny patronátní smlouvy s n. p. Retex, Karosa, a Drukocel.

• 1960
    Zahájení devítileté školní docházky. Z rozhodnutí vlády budou od šk. r. 1960/61 poskytovány učebnice a škol. pomůcky zdarma.

• 1961
    Změna JSŠ na SVVŠ (střední všeobecně vzdělávací škola).

• 1963
    Na škole probíhá v odpoledních hodinách průmyslová škola pro pracující, která má 4 třídy.

• 1964
    Od l. září je zřízena ve škole Na Brněnce samostatná SVVŠ. V budově jsou dále třídy ZDŠ. Některé třídy ZDŠ jsou umístěny na nám. Komenského.

• 1966
    Nové rozdělení budov v rámci vnitřního města. SVVŠ umístěna v nové budově V Lánech, I. ZDŠ umístěna v budově Na Brněnce, II. ZDŠ umístěna na nám. Komenského.

• 1967
    Umístění jedné třídy do budovy V Lánech.