Co je dvoufázové ověření? Jak funguje na Seznam.cz?

V roce 2019 přišlo o svůj účet přes 220 000 lidí kvůli nedostatečnému zabezpečení. Proto Seznam.cz přidal další stupeň ochrany, který funguje podobně jako u banky.

Zabezpečení tzv. dvoufázovým ověřením je další úrovní zabezpečení Seznam účtu, kterou svým uživatelům Seznam.cz nabízí.

Každý uživatel s nainstalovaným Seznam prohlížečem nebo aplikací Seznam.cz si toto zabezpečení může nastavit a mít tak větší přehled o pokusech o přihlášení ke svému účtu s možnostmi přihlášení povolit či zakázat.

Stačí si nastavit jedno, lépe však více ověřovacích zařízení, zkontrolovat nebo si nově ověřit své telefonní číslo a budete mít přehled o každém pokusu o přihlášení k účtu

Nastavit si lze i tzv. důvěryhodné prohlížeče, u kterých přihlášení potvrdíte jen jednou a další přihlašování už nebudete muset potvrzovat.

Dvoufázové ověření si samozřejmě můžete kdykoliv vypnout. A nemusíte si jej ani zapínat, toto zabezpečení je dobrovolné a zda jej budete chtít využívat je jen na vaší volbě.

Zdroj: Seznam.cz

Video návod:

Zdroj: Avast.com

Lepší zabezpečení účtu Google

Dvoufázové ověření vám umožní chránit účet jak pomocí hesla, tak pomocí telefonu.

Ukrást heslo je jednodušší, než si myslíte. Riziku krádeže hesla vás může vystavit například následující, zcela běžné chování:

• používání stejného hesla na několika webech
  • stahování softwaru z internetu
  • klikání na odkazy v e-mailech

Dvoufázové ověření vám může pomoci se před lidmi se špatnými úmysly na internetu chránit, a to i v případě, že se jim podaří získat vaše heslo.

Představte si, že ztratíte přístup do účtu a ke všemu, co v něm je. Když vám člověk se zlými úmysly ukradne heslo, může vám zabránit v přístupu do účtu a pak například:

• procházet (a dokonce mazat) všechny vaše e-maily, kontakty, fotografie apod.
  • předstírat, že jde o vás, a rozesílat vašim kontaktům nevyžádané nebo škodlivé e-maily
  • využít účet k resetování hesel k vašim dalším účtům (bankovním, nákupním apod.)

Zdroj: Google.com

Video návod: