Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace
Po celý školní rok zpracovávali ve výtvarce žáci 9. ročníku téma "Kdo jsme? Odkud přicházíme? Kam jdeme?", ve kterém byli vedeni k uvědomění si sebe sama, svého vnitřního světa, v kontaktu s místem, kde žijí.

Poslední prací v této řadě bylo téma Město: 

nejprve jsme diskutovali nad projekcí série architektonických realizací různých budov, soukromých i veřejných, ze všech koutů světa a posuzovali úroveň architektury, od kýčovitých zbytečností až po architekturu hodnotnou a uznávanou. 

Pak jsme si připomněli dětská léta a hry se stavebnicemi. Klasické dřevěné kostky posloužily nám i dnes: zahráli jsme si na architektonickou kancelář a společně postavili z kostek model města.

Po základní průpravě o pravidlech výtvarného perspektivního zobrazování se žáci snažili zakreslit část modelu, bílou pastelkou na černý podklad, a vystihnout hmotu a prostor.

V další hodině jsme se vypravili do centra Ivančic, každý žák si vybral svůj "úhel pohledu" a kreslil výřez architektury reálného města, tentokrát černou tužkou na bílý papír.

Vznikly tak vlastně zrcadlové dvojkresby - negativ a pozitiv, město neskutečné a město reálné. 

 

Mgr. Leona Bubeníková

Foto: Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?