Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace
Co je čas? Jak plyne? A jak se měří? Můžeme čas vidět? A je jen jeden stejný pro všechny? Co je minulost? Co je přítomnost? A můžeme čas vrátit?

Tyto a další podobné otázky jsme si pokládali ve výtvarné výchově. Zní to divně, že? Co má výtvarka společného s něčím tak nevýtvarným....?

Ale nanahlíželi jsme na toto téma jen z fyzikálního a matematického hlediska, snažili jsme se pochopit, jakou roli čas hraje v životě člověka a v existenci vesmíru a jak spolu souvisí čas a prostor.

Inspirovali jsme se slavnými osobnostmi fyziky a matematiky, jako byl Albert Einstein, Stephen Hawking nebo A.F. Möbius. Ale nejen jimi, také jsme si připomněli dnes již kultovní americký film Návrat do budoucnosti.

Na základě těchto podnětů nejprve žáci zkusili malbou pastelem znázornit plynutí času a prolínání různých časových rovin.

Pak jsme si ukázali, jak funguje tzv. Möbiova páska - ta se stala základním stavebním prvkem "časoprostoru", kdy dvojice žáků tvořila z proužků papíru prostorový (nebo časoprostorový?) objekt.

Mgr. Leona Bubeníková

Foto: Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?