20. května je Den včel.

My jsme v nejbližší dny tomuto datu pracovali na aktivitách z projektu o včelách a mnoho nového jsme se naučili. Již z loňské exkurze ke včelařovi jsme si toho hodně pamatovali, ale letos jsme již sami pracovali s informacemi a snažili jsme se zjistit, zaznamenat nebo ztvárnit zajímavosti.

Víme, že v úlu žije královna, dělnice a trubci, kolik jich asi je, jak je poznáme, co mají za úkol a jak žijí.

Známe tajemství kouzelné přeměny od vajíčka po včelu a každý si vyrobil úl s vývojovými stádii.

Víme, jak mnoho práce vede ke skleničce medu a umíme o tom povyprávět, každý z nás podle obrázkové osnovy napsal tento příběh. Prohlédli jsme si také včelařské pomůcky a plástve.

Známe i další opylovače rostlin a navrhli jsme pro ně hmyzí hotely.

V hodinách VV a PČ jsme potom dělali výtvory se včelí tematikou.

Všechny naše získané znalosti jsme zachytili do dvou naučných plakátů, na kterých se podíleli všichni ve třídě. Můžete se na ně také podívat u nás před třídou.