Ve čtvrtek 4.5. jsme zahájili nový projekt. Během dvou vyučovacích hodin jsme si procvičili učivo českého jazyka a matematiky zábavnou formou. Využili jsme k tomu QR kódy a tablety.

Po třídě jsem žákům nachystala osm QR kódů s úkoly. Každý žák si, dle svého výběru, načetl kód, zobrazil se mu úkol a ten splnil na svém místě. Za vypracování úkolu obdrželi indicii. Úkoly byly různorodé: od vyjmenovaných slov, čtení s porozuměním po přepis básničky, písemné sčítání a odčítání, dělení se zbytkem. Po nasbírání všech písmen vyluštili šifru. Vyšlo DEN MATEK.

Následovala další aktivita. Tvořili jsme přání pro maminku. Každý si vzal srdíčko a po odlepení jednotlivých částí nasypal barevný písek. Na naši práci se můžete podívat.

Foto: Mgr. Dagmar Pelikánová