11. listopad je spojen se svátkem sv. Martina - s prvním sněhem, dozlatova vypečenou husou a svěžím mladým vínem.

S dětmi si připomínáme v průběhu roku všechny známé tradice, legendy, pranostiky. Ačkoli měl sv. Martin přijet na bílém koni, nestalo se tak.

Žáci zhlédli krátké výukové video, které formou animace oživilo legendu o sv. Martinovi. Dozvěděli se základní informace o tom, jak se z původně mladého vojáka stal poustevník a biskup. Dokázali bychom se dnes také rozdělit s chudákem o svůj plášť?

Ve výtvarné výchově si děti trénovaly malbu vodovými barvami. Do připraveného obrázku vitráže se sv. Martinem na bílém koni žáci nejprve dokreslili pozadí. Snažili se naučit, jak vytvořit různé odstíny modré barvy. Následně dokončili postavu sv. Martina sedícího na koni.

U malby jsme poslouchali písničky se zimní tematikou. Ve skrytu duše jsme doufali, že uvidíme opravdu za okny sněhové vločky. Ale určitě se v příštích týdnech dočkáme, musíme být trpěliví. Vždyť pravá zima je teprve před námi.

Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová