Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

11. listopad je spojen se svátkem sv. Martina - s prvním sněhem, dozlatova vypečenou husou a svěžím mladým vínem.

 S dětmi si připomínáme v průběhu roku všechny známé tradice, legendy, pranostiky. Ačkoli měl sv. Martin přijet na bílém koni, nestalo se tak.

Žáci zhlédli krátké výukové video, které formou animace oživilo legendu o sv. Martinovi. Dozvěděli se základní informace o tom, jak se z původně mladého vojáka stal poustevník a biskup. Dokázali bychom se dnes také rozdělit s chudákem o svůj plášť?

Ve výtvarné výchově si děti trénovaly malbu vodovými barvami. Do připraveného obrázku vitráže se sv. Martinem na bílém koni žáci nejprve dokreslili pozadí. Snažili se naučit, jak vytvořit různé odstíny modré barvy. Následně dokončili postavu sv. Martina sedícího na koni.

U malby jsme poslouchali písničky se zimní tematikou. Ve skrytu duše jsme doufali, že uvidíme opravdu za okny sněhové vločky. Ale určitě se v příštích týdnech dočkáme, musíme být trpěliví. Vždyť pravá zima je teprve před námi.

                                                                                                       Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?