V předmětu Praktické činnosti – dílny pracovali žáci 6. roč. v 1. pololetí se dřevem.

Vyráběli pro své tatínky, dědečky nebo strýčky pomůcku do dílny – špalík na broušení. Při této aktivitě si vyzkoušeli řezání, rašplování, pilování, broušení, moření a lakování. Naučili se také zatloukat hřebíky do dřeva (při spojení koberce ke špalíku).

Špalík na broušení

Některé skupiny žáků stihly vyrobit hrací kostku, do které si na mini ruční brusce mohly vybrousit různé ornamenty, případně pájkou na dřevo vypálit čísla nebo tečky.

Hrací kostka

V lednu vyrábí žáci tentokrát dáreček pro své maminky… malou dřevěnou paletku jako podtácek pod hrnek s kávou nebo čajem.

Paletka

Mgr. O. Němec