Op-art je optické umění, které dává iluzi pohybu přesným použitím vzoru a barvy.

Záměrem pro realizaci tohoto projektu bylo seznámit děti s tímto druhem umění. Před prací jsme zhlédli video, které ukazuje animovaný sestřih uměleckých děl vytvořených samotným otcem op-artu Victorem Vasarelym.

Mluvili jsme o tom, jak výběr barev a vzorů může vytvořit úžasné optické iluze. Pokusili jsme se společně napodobit op-art styl. Doufala jsem, že děti tento nápad bude opravdu bavit.

Poté jsem žákům předvedla, jak vytvořit tkaní papíru. Žáci měli svobodu v řezání proužků a v použití barev. Níže jsou op-art papírová tkaní, která děti vytvořily :-).

Foto: Markéta Eibelová