V hodině hudební výchovy jsme se na melodii známé lidové písně Travička zelená naučili píseň o žabičce. K písni jsme připojili i jednoduchý taneček.

Žabka nás v jednom dni provázela všemi hodinami.  V psaní jsme si uvolňovali ruku na papír, který byl plný razítek s žabkami. Každou žabku jsme „umístili do rybníka“ -  kroužili jsme kolem nich, dokud se nám zcela neuvolnilo naše zápěstí.

Žabky jsme však měli i v hodině matematiky, kdy jsme k jejich počtu přiřazovali správné číslice a vyznačovali jsme jejich počet tečkami.

V praktických činnostech jsme si hlavičky žabek vyrobili z papíru, zdobí nyní chodbu u naší třídy. Jsou plastické, otvírají své tlamičky a špulí na nás jazyk. Je pořádně dlouhý. Určitě by na něho žabky nalovily hodně potravy.

Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová