V průběhu měsíce října se 26 žáků z naší školy (1. – 9. ročník) zúčastnilo Logické olympiády pořádané společností Mensa ČR.

Soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Žáci vypracovávali v domácím prostředí v průběhu 20 či 30 minut online test.

Tato soutěž se těší každým rokem větší popularitě. V letošním roce bylo registrováno 94 657 soutěžících z celkem 3 751 škol.

Mezi 75 % nejlepších řešitelů základního kola se probojovali dva žáci pátého ročníku Lucie Brabcová V. A a Antonín Žaloudek V. B a postoupili tak do kola krajského.

4. listopadu se pak konalo prezenčně krajské kolo v Brně, kde Antonín Žaloudek obsadil nádherné 20. místo v rámci Jihomoravského kraje.

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme oběma žákům další matematické úspěchy.

za komisi matematiky Mgr. Lenka Málková