Před Velikonocemi jsme se zapojili do výtvarné Ptačí výzvy na téma Velikonoce u ptačích sousedů.

Výzvu vyhlásila Galerie Josefa Jambora v Tišnově nejen pro děti z Tišnova, ale i pro zájemce z dalších škol v Brně a okolí.

Několik našich žáků se k této výzvě také připojilo -  svými kresbami, malbami, kolážemi a objekty rozšířili řadu výtvarných prací, které byly vystaveny na různých místech města Tišnova (Galerie Josefa Jambora, Městská Knihovna, TIC Tišnov, plakátovací plochy apod.), kde budou k vidění do 18. dubna (pokud si chcete udělat pěkný výlet), potom se přestěhují zpátky do Ivančic a budou vystaveny zde.

Děkuji všem zúčastněným žákům – po ukončení výstavy v Tišnově na ně bude čekat odměna v naší škole:)

Mgr. Leona Bubeníková

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

Obrázek ptákůPřipojme se k výzvě Galerie Josefa Jambora v Tišnově!

Galerie vyhlásila velikonoční výzvu pro děti i žáky MŠ a ZŠ, pro rodiče i učitele! Výzva se dostala i k nám, do Ivančic. Oživme veřejný prostor před budovami škol a ukažme, že tu jsme!

Dejte se do výtvarného tvoření nebo i do psaní – formát výtvarných prací ideálně A3 nebo i větší (ale ani menší není zakázán:) )

Nejpovedenější práce zašleme na společnou výstavu s ostatními školami do Galerie Josefa Jambora v Tišnově.

Termín uzávěrky prací: pondělí 29. 3. 2021.

Vaše práce přineste do školy paní uč. Bubeníkové, na vrátnici vždy ve čtvrtek a pátek od 13:00 hod. do 14:00 hod. (nebo je tam můžete nechat, p. uč. Bubeníková si je vyzvedne).

Vybrané práce budou vystaveny ve veřejném prostoru města Tišnova od 1. 4. do 18. 4., chráněny pečlivě před povětrnostními vlivy. A nejlepší budou odměněny cenami! Ale pamatujte – není důležité vyhrát, nýbrž zúčastnit se!

Ostatní práce budou vystaveny před budovou školy, rovněž tak, aby byly uchráněny před vrtochy počasí:)

Inspiraci a bližší informace k tvorbě najdete ZDE.

Pozn.: v případě, že byste potřebovali výkresy, jsou k dispozici na vrátnici školy.

Ve spolupráci s Diecézní charitou Brno zastoupenou v Ivančicích panem Jelínkem a panem Černým se na naší škole ve vybraných třídách uskutečnila výtvarná soutěž inspirovaná legendou o Třech králích a již tradiční charitativní Tříkrálovou sbírkou (i když už to vypadalo, že letos asi žádná soutěž nebude..).

Do soutěže byly zahrnuty výtvarné práce žáků 7. ročníku a třídy 6. B. Žáci těchto tříd odevzdávali své práce elektronicky v rámci distanční výuky výtvarné výchovy, zástupci Diecézní charity z nich vybrali 3 nejlepší.

Vítězkou výtvarného klání se stala Klára Filipovičová ze 7. C, 2. místo získala práce Michaely Holzerové ze 6. B a 3. místo obrázek Ely Pazourkové.

Děkuji zástupcům Diecézní charity za poskytnutou podporu a ceny i diplomy pro naše žákyně.

Všem žákům, oceněným i neoceněným, děkuji za pilné posílání výtvarných úkolů, ti, na které se v soutěži nedostalo, byli odměněni alespoň jedničkou:).

Mgr. Leona Bubeníková

K. Filipovičová, 7. C