Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ministerstvo školství ve spolupráci s řadou odborníků připravilo změnu, jak se bude na školách nově učit informatika. Tyto změny se týkají také naší školy, na které se od 1. 9. 2021 začne tento předmět vyučovat podle nového RVP. Změn dozná i počet hodin, které se na tuto oblast zaměří – 1 hodina týdně od 4. po 9. třídu (doposud se informatika vyučovala pouze v 5. a 6. třídě, v 7. až 9. třídě v rámci volitelných předmětů, tj. pouze pro menší skupiny žáků).

S žáky 4. a 5. třídy se na „novou informatiku“ připravujeme již v tomto školním roce a to především formou blokového programování v rámci dostupných aplikací na internetu. V rámci 4. třídy fungují na naší škole 2 ICT kluby, kde se žáci každou středu v odpoledních hodinách navíc ještě seznamují s programováním malých robotů – ozobotů. Kódy si kreslí pomocí tabulek kódů barevnými fixami a tímto způsobem robota ovládají. V dalších hodinách čeká žáky ještě blokové programování robotů přes počítač.

„Nová informatika“ má více vést k práci s daty, zvládat algoritmizaci a programování, a tím rozvíjet informatické myšlení. Věříme tedy, že informatika bude v následujícím školním roce pro žáky ještě atraktivnější a pomůže posílit logické myšlení a schopnost pracovat s digitálním prostředím.

Videa z našich ICT klubů: Malý ajťák I a Malý ajťák II.

Učitelé informatiky ZŠ TGM Ivančice

Foto: Mgr. J. Vala, Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?