Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Každé ráno bývá zahaleno do jiné nálady. Někdy vstáváme radostně, jindy se nám z vyhřáté postele vůbec nechce. Ale máme také své povinnosti, a proto vykračujeme do sychravého rána a vydáváme se do školy za každé situace. Čekají tu na nás naši kamarádi a mnoho společných zážitků.

Vstup do nového dne je vždy velmi důležitý. Každé ráno usedáme ve 2. A na měkké polštáře do symbolického kruhu. Bereme si s sebou „naše malé barevné kamarády“ - PET víčka různých barev, která vystihují naše pocity. Dáváme jimi okolí najevo, jak se po ránu cítíme - více se sobě otvíráme. Nemusíme naše pocity ostatním přibližovat i ústně, ale pokud se chceme svěřit, pak si navzájem nasloucháme.

Více se tak poznáváme a sbližujeme. Tato část dne má velkou roli pro naše další aktivity. Je důležité vnímat pozorně své okolí a být vůči němu tolerantní.  Směřujeme k vzájemnému porozumění.

Pomocí různých zařazovaných aktivit dramatické výchovy se snažíme překonávat případné negativní emoce. Pochopení a porozumění je balzámem na smutnou náladu, prohlubuje naše přátelství.

Kéž by se všichni zajímali o druhé, udržovali by si dobrou náladu a schopnost rozdávat úsměvy.

                                                                                                                                     Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?