Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Projekt České spořitelny ABECEDA PENĚZ je na školách již tradicí. Zapojili jsme se do něho i my. Jeho cílem je, aby děti získaly větší představu o reálném světě financí. Program je zaměřen na finanční gramotnost mladších žáků. Ta by se u dětí měla začít rozvíjet od útlého věku a dále pravidelně po celý jejich školní život. Cílem projektu je, aby si děti odnesly základní povědomí o principech správného hospodaření rodiny.

Již 1. listopadu vstoupili žáci 1. A poprvé do světa financí vstupním kvízem, který realizovali spolu s Alenkou a Tomášem na tabletech.

Ve středu 15. listopadu absolvovali žáci výukovou lekci pod vedením pracovnice České spořitelny. Všichni získali odměnu v podobě samolepící jedničky.

Projekt se bude nyní prolínat dalšími hodinami matematiky. Kromě upevnění povědomí o koloběhu peněz nás čeká nakupování, stanovení rozpočtu -  pochopení rozdílu mezi přáním a potřebou, ale také budeme individuálně i společně spořit. Všichni se těšíme na další hravé aktivity.

INSERT informací na počátku vytvořil organizátorům přehled, jaké povědomí mají děti o příjmech a výdajích domácností. V závěru projektu proběhne srovnání jejich vědomostí prostřednictvím výstupního kvízu.

Po splnění všech úkolů si malí účastníci projektu zaslouží titul ŠIKOVNÉHO HODPODÁŘE. Důležitější však budou nově získané poznatky ze světa financí.

 

                                                                                                       Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?