Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

 V úterý 16. května se žáci  1. A vydali do knihovny.  Nemohli ani dospat, na návštěvu se velmi těšili. Přivítala je paní knihovnice a představila dětem důkladně prostředí dětského oddělení knihovny.

Žáci se nejprve dozvěděli, jak probíhá půjčování knih, co je důležité respektovat a dodržovat pro dobrou orientaci a vyhledávání knih v knihovně.

V krátké odpočinkové pauze se děti proskočily, posloužil jim k tomu hrací koberec se skákacím panákem.

Poté se děti usadily do pohodlných křesel. Předstoupil před ně král a jeho dvě okřídlené pomocnice. Před malými školáky  byl obtížný úkol - přesvědčit krále s jeho pomocnicemi o tom, že již dokáží plynule číst. Společnými silami  žáci v rámci pasování postupně přečetli knihu s názvem Tři kamarádi. Každý čtenář četl kratší zadanou část textu.

Všichni malí čtenáři prokázali, že si zaslouží být pasováni do stavu čtenářského. Král postupně každého žáčka dotykem meče na obě ramena  pasoval mezi čtenáře. Poté byli žáci odměněni věcnými odměnami – záložkou, pamětním listem a průkazkou  do knihovny.

Po celý rok si nyní mohou děti chodit půjčovat knihy a zdokonalovat se ve čtení. Většina žáčků si zapůjčila svou první knihu k četbě ihned.

Před odchodem se žáci ještě s paní knihovnicí podívali na schránku na knihy, kterou lze užívat k vrácení knih i mimo výpůjční dobu.

Děkujeme pracovnicím knihovny za přípravu slavnostního ceremoniálu pasování. Na jedinečné okamžiky v prostředí knihovny budeme s láskou ještě dlouho vzpomínat.

                                                                                                                                                                  Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?