Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 16. června strávili žáci 5. ročníků celé dopoledne v centru jihomoravské metropole – v Brně. Jeli v rámci školy v přírodě na Špilberk, navštívili KASEMATY. Zde jsme měli komentovanou prohlídku. Obešli jsme celý hrad, jednotlivá nádvoří.

Pro většinu dětí bylo toto prostředí úplnou novinkou. Pohled na město z výšky byl úchvatný.

Tím však naše cesta do historie neskončila. U hradu si nás vyzvedly průvodkyně. Třídy se rozdělily, ale putovaly přesto na stejná místa.

Všichni jsme viděli základní dominanty historického centra – Zelný trh, radnici, kostely, významné domy, sochy, kašny a pověstného draka.

Čas uběhl jako voda a my jsme se u Janáčkova divadla s chutí usadili do přistaveného autobusu. Vraceli jsme se značně unavení, někteří okamžitě usnuli. Byli jsme plní nových zážitků, měli jsme si na cestě zpět, o čem povídat.  

Mnozí žáci se jistě do historického centra Brna v budoucnu vrátí, aby si důkladněji prohlédli místa, která je zaujala. Budou se moci  podělit o své nové vědomosti se svými blízkými.

                                                                                                                                     Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?