V praktických činnostech jsme kreslili veselé postavičky králů do  šablony písmene K. Vystřihli jsme k nim 3D plastické královské koruny. Symbolizovaly pro nás naše další osvojená písmenka.

Slova KRÁL a jeho KRÁLOVSKÁ KORUNA byla písmen K a R plná. Jsou zastoupená ve všech třech slovech.

Naši aktivitu doprovázelo připomenutí básně Františka Hrubína s názvem Princeznička na bále. Recitovala ji paní učitelka, zhlédli jsme také krátké video k této básni.

Každý král má jinak barevný kabátek a je tak zcela originální.

Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová