Ve středu 18. ledna 2023 proběhlo v Tišnově okresní kole dějepisné olympiády. Naši školu zde reprezentoval Zdeněk Provazník, žák třídy VIII. C. Téma letošního okresního kola bylo totožné s tématem kola školního a to: „Rozdělený svět a Československo v něm - 1945-1992, československé dějiny v evropských souvislostech“.

Účastníci soutěže se měli s dějinnou látkou 2. poloviny 20 století seznámit četbou z doporučené literatury nebo například sledováním různorodých dokumentů. Test – stejně jako školní kolo– obsahoval všechny možné typy otázek: od otevřených, přes různé přiřazovací, kroužkovací až po práci s textem nebo s různými zkratkami či vlajkami, které jsou charakteristické pro dané období.

Z celkového počtu čtyřiceti účastníků Zdeněk vybojoval krásné 28. místo.

Moc mu gratulujeme a přejeme i nadále stejný dějepisný zápal, který prokázal v obou kolech dějepisné olympiády.

Mgr. Jakub Hochman