V letošním roce proběhl již 12. ročník celostátní soutěže Hledáme mladého chemika České republiky. Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol. Také letos se naše škola do této soutěže zapojila. První kolo proběhlo ve  škole v listopadu a z něho tři nejlepší žáci postoupili do krajského kola, které se uskutečnilo v prosinci na Střední průmyslové škole chemické v Brně. Naši žáci si vedli i v tomto kole velmi dobře. Celkově se tohoto kola zúčastnilo 230 žáků z Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Nejlepší z našich žáků byla Lucie Hyblerová, která v této silné konkurenci skončila na krásném 51. místě a od postupu do dalšího kola ji dělilo pouze 6 bodů. Další dva žáci skončili v první polovině výsledkové listiny.

Všem třem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

RNDr. Hana Kabelková